Većina kikindskih sportista ovog vikenda neće imati prednost domaćeg terena

U Vojvođanskoj ligi Istok ovog vikenda će samo novokozaračka „Sloboda“ imati prednost domaćeg terena. Ovaj tim će dočekati „Budućnost“ iz Srpske Crnje, koji je trenutno na visokom trećem mestu tabele. Nakovački „Polet“ gostuje u Plandištu ekipi „Sloge“. U jesenjem delu prvenstva Nakovčani su bili ubedljivi rezultatom 6:1, a i ovog puta važe za favorita, budući da zauzimaju četvrto mesto na tabeli, dok je njihov rival pretposlednji. Ekipa „ŽAK“-a putuje u Novi Bečej, gde ih dočekuje tim „Jedinstva“, koji se na tabeli nalazi dva mesta iznad Kikinđana. Novobečejci su jesenas bili bolji rezultatom 2:1. Najbolje plasirani lokalni tim, „Kozara“ iz Banatskog Velikog Sela, ovog vikenda igra u Banatskom Karlovcu protiv ekipe „Proletera“. Duel jesenjeg dela prvenstva između ova dva tima rešen je u korist Velikoselaca rezultatom 3:1. Sve utakmice 19. kola Vojvođanske lige Istok igraju se u subotu u 15 sati i 30 minuta.

Na teren će i fudbaleri koji nastupaju u Područnoj ligi Zrenjanin. OFK „Kikinda 1909“ putuje u Vojvodu Stepu, gde im je protivnik tim „Crvene Zvezde“. Prednost je na strani Kikinđana, jer su od početka prolećnog dela prvenstva ređali samo pobede. Ruskoselska „Crvena Zvezda“ putuje u Banatski Despotovac, gde ih dočekuje „Mladost“, pretposlednje rangirani tim na tabeli. U jesenjem delu prvenstva Ruskoselci su bili ubedljivi rezultatom 2:0, pa i sada važe za favorita. Obe utakmice igraju se u nedelju, u 15 časova i 30 minuta.

Odigraće se i utakmice 13. kola OFL Žitište – Kikinda. Prvi će na teren fudbaleri „Napretka“ iz Banatske Topole, koji će u subotu u 15 sati i 30 minuta dočekati „1. oktobar“ iz Srpskog Itebeja. Prednost je na strani gostujućeg tima, koji je u jesenjem delu prvesntva bio bolji rezultatom 3:2 i koji trenutno zauzima šesto mesto na tabeli, dok su Topolčani pretposlednji. Ostali lokalni klubovi nastupiće u nedelju. „Borac“ iz Iđoša putuje u Među, gde ih dočekuje „Proletera“. Domaćini se trenutno nalaze dva mesta iznad iđoške ekipe na tabeli, ali je u jesenjem delu prvenstva „Borac“ bio bolji rezultatom 5:4, tako da će ova utakmica biti veoma neizvesna. „Delija“ iz Mokrina gostuje u Novoj Crnji, gde će igrati protiv tima „Roham“, koji se nalazi na poslednjoj poziciji tabele. Mokrinčani važe za favorite i zato što su u jesenjem delu prvenstva bili bolji rezultatom 2:0. U nedelju će se sastati i dve „Vojvodine“, jer bašaidska putuje u Novo Miloševo. Ove ekipe zauzimaju sam vrh tabele, sa jednim bodom razlike u korist Novomiloševčana. Ipak, u jesenjem delu prvenstva Bašaiđani su bili bolji rezultatom 4:3, te ovaj meč svakako predstavlja derbi lige. Sve utakmice zakazane su za 15 sati i 30 minuta.

Nakon značajne pobede protiv novosadskog „Kadeta“, košarkaši „Velike Kikinde“ u subotu gostuju u Odžacima. Domaćini se trenutno nalaze na pretposlednjoj poziciji na tabeli Druge lige Sever, dok su Kikinđani četvrti.

Rukometašice „Kikinde“ ovog vikenda igraju drugo kolo plej-aut faze Superlige. One u subotu putuju u Kragujevac, gde ih dočekuje ekipa „Radničkog“, koja zauzima vodeće mesto na tabeli, dok su Kikinđanke nakon poraza u prvom kolu trenutno na četvrtom mestu.