Vaterpolo: ŽAK – Spartak 18 – 11

Odigrani su mečevi trećeg kola Prve B Vaterpolo lige Srbije. Kikindski ŽAK zabeležio je drugu pobedu u šampionatu, a prvu kao domaćin savladavši subotički Spartak u hali Jezero rezultatom 18-11. Neizvesnosti je bilo samo do početka treće četvrtine. Na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom 6-6, a prvi minuti drugog dela pokazali su zrelost u igri Kikinđana koji su odmah napravili seriju od 4-0. Kapiten ŽAK-a tvrdi da su obe ekipe propustile nekoliko šansi iz kontra napada nakon kojih bi se rezultatski odvojile.
vaterpolo

U domaćem sastavu je bio i golman Dejan Ilić koji se istakao dobrim odbranama, a koji je nedostajao u prvom meču. Najbolji strelac bio je Milorad Aleksić sa sedam pogodaka, a skoro svi igrači ŽAK-a upisali su se barem jednom u listu strelaca.

ŽAK ima dve pobede u šampionatu i jedan poraz, a u narednom kolu dočekaće tim iz Banjaluke.