U uzbudljivom sportskom vikendu trijumfovali košarkaši, odbojkaši i odbojkašice

U 18. kolu Druge reginalne lige Sever košarkaši „Velike Kikinde“ pobedili su ekipu „Star“ iz Novog Sada. Iako su gosti vodili na poluvremenu sa devet poena prednosti, Kikinđani su uspeli da preokrenu tok meča u svoju korist i utakmica se završila rezultatom 83:80. U narednom kolu kikindska ekipa gostovaće somborskom „Košu“.

Sa druge strane, košarkašice „Kikinde“ izgubile su na domaćem terenu od ekipe „Njegoša“ iz Lovćenca rezultatom 40:64. U sledećem kolu Kikinđanke su slobodne.

MOK „Kikinda“ zabeležio je pobedu u drugom kolu pionirskog prvenstva Vojvodine, kada je u gostima savladao somborsku ekipu. Kikindske odbojkašice na domaćem terenu pobedile su „Banat“ iz Vršca ubedljivim rezultatom 3:0. Kikinđanke su slobodne u narednom kolu.

Duel vaterpolista „Banjaluke“ i kikindskog „ŽAK-a“ protekao je u lošoj atmosferi, a malo je nedostajalo da bude i prekinut kada je krajem treće četvrtine u bazenu došlo do nesuglasica između igrača obe ekipe, koje su nastale usled neadekvatnog suđenja. Sve završilo sa tri isključenja. Banjalučani su četiri minuta pre kraja imali vođstvo od tri gola prednosti, ali je „ŽAK“ uspeo da meč preokrene i krajnji rezultat je bio 16:16.

Kikindske rukometašice izgubile su u gostima od ekipe RTB „Bora“ rezultatom 24:15. Najuspešnija među domaćim igračicama bila je Emilija Veljković sa sedam golova, dok je isto toliko postigla i Ivana Mitrović za Kikindu. Poraz u Boru udaljio rukometašice Kikinde od „final four”-a. U narednom kolu Kikinđanke dočekuju „Radnički“ iz Kragujevca.

Iako je najavljeno da će rukometaši „Kikinde Grindeksa“ odigrati poslednju pripremnu utakmicu pred početak prolećnog dela prvenstva u Vrbasu, taj meč je otkazan. Prvi protivnik Kikinđana u nastavku takmičenja u Prvoj ligi Sever je „Mladost“ iz Vršca.