OFK “Kikinda 1909” nadigrala ŽAK

U gradskom fudbalskom derbiju između “OFK Kikinde 1909” i domaćina ŽAK-a, pobednički tim, kažu znalci, znao se i pre početka utakmice. Iako je prvo poluvreme prošlo bez golova i fudbaleri ŽAK-a igrali su najbolje od početka polusezone, to nije bilo dovoljno da se savladaju gosti koji su slavili su sa 4:0.

-Drago mi je što je utakmica privukla veliki broj gledalaca. Poznato je da je ŽAK ima brojne navijače tako da je stadion bio pun. U gradskom derbiju nema favorita, ali je kvalitet bio na našoj strani – rekao je Slobodan Živkov, trener OFK “Kikinda 1909”.
Zadovoljan je i kapiten ekipe sa gradskog stadiona koja je na trećoj poziciji.
-Ne odustajemo od borbe za prvo mesto na tabeli. Danas smo razvejali spekulacije o tome da treba da pustimo neki tim. Odlučili smo da igramo do kraja pošteno, svaku utakmicu igramo da pobedimo – tvrdi Anđelko Crnomarković, kapiten OFK “Kikinda 1909”.

Trener ŽAK-a Aleksandar Kresoja čestitao je protivničkoj ekipi na pobedi.
-Mislim da ekipa ŽAK-a nema kvalitet da igra 90 minuta, a promašili smo i tri, četiri šanse za gol. Presudio je individualni kvalitet igrača “Kikinde 1909” – rezimirao je Kresoja.
Fudbaler ŽAK-a Vladimir Kitanović stava je da je pobeda protivnika bila zaslužena.
Željom, angažovanošću , posvećenošću probali smo da ostvarimo bod na ovoj utakmici, ali nismo uspeli. Taj bod nam je veoma važan jer se borimo za opstanak – dodao je Vladimir Kitanović.

U ostalim utakmicama 20. kola Vojvođanske fudbalske lige – istok “Kozara” iz Banatskog Velikog Sela savladala je “Radnički” sa 4:3. ovaj tim drugi je na tabeli sa tri boda manje od prvoplasirane ekipe. Slavili su i fudbaleri “Slobode” iz Novih Kozaraca koji su kao gosti sa 3:1 savladali “Proleter” iz Banatskog Karlovca. Nakovački “Polet” poražen je od “Vojvodine 1928” u Perlezu sa 2:0.
I u Područnoj ligi Zrenjanin odigrano je 20. kolo. Bašaidska “Vojvodina” pobedila je sa 2:0 “Proleter 2006” u Zrenjaninu, a Crvena zvezda iz Ruskog Sela nadigrala je “Omladinac” u Botošu, pa je rezultat bio 4:0. Ruskoselci su četvrti na tabeli i ova pobeda donela im je još veće šanse da se uključe u baraž za popunu Vojvođanske lige.