Kikinđanima pripao komšijski rukometni derbi

U hali Jezero odigran je derbi meč Prve rukometne lige Srbije između Kikinde i Crvene Zvezde iz Mokrina. Rezultat je bio 30 – 28 za domaći tim, a pobeda nije lako ostvarena, iako su Kikinđani bili apsolutni favoriti pre meča.
vlcsnap-2016-10-31-12h23m11s185

Počeo je domaći tim meč ubedljivo, ali su gosti ipak stigli prednost od tri gola uz pomoć čvrste odbrane i umrtvljene igre Kikinde. Pozicioni napad domaćih, delovao je loše, a Vladimir Dimić rešetao je mrežu Kikinđana i meč završio sa deset postignutih golova. Ipak, uz pomoć polukontri i kontri, na poluvreme, Kikinda odlazi sa prednošću od 15 – 12.
vlcsnap-2016-10-31-12h23m25s71

Očekivalo se da u drugom poluvremenu domaći tim lako slomi duh gostiju i privede meč kraju, a Mokrinčani su iz svlačionice izašli još motivisaniji u drugom poluvremenu. Do pred sam kraj meča nije se znao pobednik, a gostujući tim imao je i priliku za izjednačenje. Ipak, do izražaja je došao individualni kvalitet Kikinđana koji su pokazali da su ozbiljan kandidat za prvo mesto jer su ostvarili pobedu i u teškom meču u kom nisu bili na najvišem nivou. Nemanja Brojčin i Nemanja Dukatarov postigli su po sedam pogodaka za domaćine, a novi trener Mokrinčana, Zoran Tomić, obećao je još veću borbu za opstanak u nastavku sezone.

U narednom kolu Kikinda gostuje u Sivcu, a Mokrinčani dočekuju Žabalj.