Džudisti Partizana osvojili sedam odličja u Rumuniji

Troje zlatnih takmičara imao je Džudo klub „Partizan“ na takmičenju u Drobeta Turn Severinu. Dunja Mutavdžić osvojila je prvo mesto u kategoriji pionirki do 32 kilograma, dok je Nevena Milić osvojila zlato u kategoriji kadetkinja do 44 kilograma. Najzanimljiviji je bio okršaj braća Mićić, Luke i Marka, koji su se borili u finalu kategorije pionira do 42 kilograma. Pobedu je ovog puta odneo Marko.
Milorad Barbul je osvojio treće mesto u kategoriji pionira do 30 kilograma, a Nevena Kežić u kategoriji kadetkinja do 48 kilograma. Najuspešniji među kadetima, bio je Nemanja Milić koji je osvojio treće mesto u kategoriji do 60 kilograma.
14102656_632711260225787_6233388423826655109_nTreneri Vanja Šamu i Branislav Zarić, zadovoljni su učinkom na turniru u Rumuniji, a u narednom mesecu najavljuju nova takmičenja.
-Plan je da u narednom mesecu učestvujemo na takmičenjima u Mostaru, Sofiji, Prilepu, a potom i da se pripremimo za Prvu džudo ligu Srbije, rekao je trener Branislav Zarić.
Prioritet kluba je u radu sa mlađim kategorijama, a sa početkom školske godine očekuje se stotinak aktivnih takmičara na treninzima u sali „Partizana“.